معلم محور تغییر

سلام

برای سرمایه گذاری در زندگی روی تغییر فکر کنید ، تا زمانی که روی تغییر فکر و سرمایه گذاری می کنید در حال " شدن " هستید.

وقتی پذیرفتید که تغییر کنید دنیا را با چشم دیگری می بینید و می توان گفت که هر روز دنیای تازه ای می بینید و هیچ چیز ثابت و تکراری در طبیعت به چشم نمی آید .

تغییر و رشد زمانی رخ می دهد که انسان خود را به خطر بیندازد . و آدمی که خود را به خطر می اندازد ، در واقع تجربه کسب می کند.

چنین انسانی از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است و زندگی اش سرشار از شادی ، سعادت و شگفتی است .

البته یادمان باشد که کمی ترس هم چاشنی آن هست ، چون انسان از تجربه کردن می ترسد ولی بعد آرامش را هدیه می گیرد.

اگر آموخته هایمان را باور کنیم و سخت بر آنها پایبند باشیم در این صورت است که رشد نخواهیم کرد و چون هر چیزی را از فیلتر آموخته هایمان می گذرانیم ، اجازه نخواهیم داد که روش جدیدی در ذهنمان جرقه زند.

و بعد از بیست سال متوجه خواهیم شد که همان معلم بیست سال قبل هستیم و همان چیزی را به دانش آموزانمان عرضه می کنیم که بیست سال قبل آموختیم . (یک کمی دقت کنیم براحتی خواهیم دید که صندلی ، تخته ، کلاس، تعداد دانش آموز هر کلاس و صدها عوامل دیگر کلاسمان تغییر کردن).

پس بیایید یک تغییر را بپذیریم و آن اینکه  " ما و دانش آموزانمان با هم بیاموزیم " .

نه اینکه یکی فقط آموزش دهد و دیگری فقط بیاموزد  .

 ما بیاموزیم که آموخته هایمان برای امروز نیست ،

                                      و دانش آموزانمان بیاموزند که معلمی یعنی تغییر .

/ 6 نظر / 12 بازدید
عباس

سلام وبلاگ مفیدی دارید موفق باشید

کانون ناشنوایان استان مازندران

سلام عارفان علم عاشق می شوند بهترین مردم معلم می شوند ای پاکترین عاشقان، روزتان مبارک...... هفته معلم بر تمام معلمان دلسوز گرامیباد

کانون ناشنوایان استان مازندران

سلام عارفان علم عاشق می شوند بهترین مردم معلم می شوند ای پاکترین عاشقان، روزتان مبارک...... هفته معلم بر تمام معلمان دلسوز گرامیباد

مادر سپید

سلام ای وای خدا به خیر کنه . در حال حاضر حالتون بهتر شده ؟ انشالله که همیشه سلامت باشید . روز و هفته معلم رو به شما معلم عاشق تبریک میگم .

سید تیمور میرشفیعی لنگری

با سلام از مطالب آموزنده شما همیشه بهرمند می شدم موفق باشید اگر فرصت پیدا کردید به وبلاگ علمی- تحقیقی اینجانب هم سری زده رهنمود دهید