ماه مهربانی

سلام

 ماه مهر٬ ماه مهربانی و تقارن آن با ماه مهمانی خدا بر معلمان که شغل انبیاء را دارند و معلمان مراکز آموزش استثنایی که شغل خدایی (مربی) دارند مبارک باد.

دیروز که اول مهر بوده به عنوان نماینده سازمان آموزش و پرورش به یکی از شهرستان ها برای شرکت در مراسم بازگشایی مدارس رفته بودم که در مراسم آغازین یکی از مدارس به همراه فرماندار و مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین شهرستان شرکت نمودم.

پس از آن به همراه فرماندار و مدیر آموزش و پرورش به چند مدرسه از کودکستان تا پیش دانشگاهی ٬ شهری و روستایی٬ دخترانه و پسرانه رفتیم . در همه مدارس معلمان و دانش آموزان با علاقه از همان روز اول مشغول آموزش و علم اندوزی بودند.

در یکی از مدارس که مدیر آن در همین روزها بازنشسته شده بود وقتی وارد  شدیم دفتر کار مدیر توجه ام را به خود جلب کرد و در خلوت به مدیر جدید که تازه منصوب شده بود عرض کردم که دفتر مدرسه مثل مدیر قبلی پیر و خسته است البته به همراه سی سال تجربه . لذا شما باید دو تا کار را در اسرع وقت انجام دهی ٬ اول اینکه دفتر کار را جوان و شاداب کن و دوم اینکه تجارب موجود را طبقه بندی و مستند کن تا در موقع لزوم بتوانی از آن درس بگیری.

/ 0 نظر / 4 بازدید