سياه و سفيد

سلام

روز جهانی معلولین گرامی باد

در گذشت دانش آموز سوم ابتدایی مرکز آموزش استثنایی بهشهر در سانحه تصادف را به همکاران و خانواده اش تسلیت عرض می کنم

روزی را به نام روز جهانی معلولین گذاشتن تا یادمان باشد که انسانهایی هستند که معلولند و ما هم همنوع آنها هستیم . سالیان سال با منطق های مختلف و با مبانی متفاوت گفتیم که معلولین هم عضو اجتماع هستند و اگر اجتماعی عضو خود را نپذیرد آن اجتماع معلولتر است.

اصلا به ما چه مربوطه که یک عده ای معلولند (عیسی به دین خود ٬ موسی به دین خود) (تو گلیم خودت را از آب بکش) (به آدم های سالم نمی رسیم حالا این ها چی می خوان بشن؟) .

امسال می خواهم عرض کنم که روز جهانی معلولین برای این است که ما حواسمان باشد که ممکن است معلول شویم همانطوری که بسیاری از افراد معلول از اول معلول نبودند. پس به خاطر خودمان هم اگر باشد باید به این بخش توجه کنیم چون ممکن است هر آن خودمان هم عضو گروهی شویم که امروز هزینه کردن برای آنها را سنگین و غیر ضروری می دانیم. و به آن فقط از نگاه اقتصادی نگاه می کنیم .

و دیگر اینکه ممکن است زمانی که از این دنیا به دنیای بزرگتر می رویم ممکن است معلول وارد جهان دیگر شویم همانطوری که برخی از افراد از دنیای کوچک جنینی معلول به دنیا آمدند.

ولی یک تفاوت بزرگی بین این دو وجود دارد و آن اینکه افرادی که از دنیای جنینی معلول به این دنیا آمدند عامل معلولیتشان خودشان نبودند و هیچ اختیاری هم نداشتند .

خدا کند بعدا افسوس نخوریم.

موضوع دیگر را که مجبورم مطرح کنم.

متاسفانه یک هیولای بزرگی هست که همیشه وادارمان می کند که خودسانسوری کنیم و آن این است که اگر بگویید امروز هوا سرد است می گویند حرف سیاسی است چه برسد به اینکه بخواهید بگویید آقای رییس چرا...... ؟

با این اوضاع نمیدانم با استعفای وزیر آموزش و پرورش باید خوشحال باشیم یا با سرپرست جدیدش از دانشگاه پیام نور غصه بخوریم هر چند که به من معلم چه ربطی دارد!

ضمنا نمی دانم استعفا داد یا استعفایش کردند. البته جادو و جنبل رسانه ها  قسمت دوم را نشان می دهد.

به هر حال وزیری که قریب ۹ ماه قبل از طرف نمایندگان استیضاح شده بود توسط رییس جمهور دفاع شده و رای می آورد و امروز ....

آموزش و پرورش بهترین نهادی است که بتوان با انتصاب یک نیروی قوی تری (از نگاه مقاصد سیاسی و شخصی) برای انتخابات آتی مجلس فعالیت کرد. ولی معلمان خوب یادشان هست که همه ساله آموزش و پرورش در سه ماهه آخر کفگیر بودجه آنچنان به ته دیگ می خورد که هیچ گوشی را یارای شنیدنش نیست .

حتما دولت  و نمایندگان  معامله ای را با وزیر پیشنهادی خواهند کرد. حل مشکلات سه ماهه و تامین رای .

حل مشکلات سه ماهه (خوشبینانه)  با ذخیره سوبسید بنزین احتمالا حل خواهد شد. ولی رای نمی دانم وزیر جدید چه راهکاری دارد و یا چه تضمینی از معلمان خواهد گرفت.

از قدیم گفتند می توان ندید و نشنید ولی نفهمیدن نمیشه.

سعی می کنی سکوت کنی ولی چیزی را که فهمیدی قلقلکت می ده و .....

روباهی به کلاغی که تکه پنيری به دهن داشت گفت به به عجب صدايی عجب پر و بالی٬ کلاغه گفت برو بابا اين درس را در کلاس ...... پنير افتاد و باز هم روباه مکار ...

/ 7 نظر / 8 بازدید
آرش

با عرض سلام. داستاهای تخیلی من و اژدها با داستان "نجات درخت کهن: خوان اول - افسانه غورباقه طلایی" به روز شد.

ما

سری به وبلاگ های مدارس استثنايی بزن در نظرات البته

یا شاید پیش داوری کرده باشم این عزیزان اطلاع یافتند که در این روز جهانی عزیز بجای نوشتن تبریک سر در گریبان عزا فرو برده اند چون کودک کم توان بهشری در استانه این روز به علت سهل انگاری مسئو لین غیر مسئول زیر چرخ بی لیاقتی و بی عرضگی استثنایی ها از دنیا رفت و بی لیاقتی ها را بر سینه ی مسئولین استثنایی و اموزش و پرورش گذاشت و به خوبی داغ کرد عجب تقارن بدی تبریک یا تسلیت . و از همه جانگداز تر اینکه مسئول محترم برای تسلی خاطر بازماندگان نطق عجیبی کرده اند که دلها را بسیار سوزاند <<.............شما خانواده محترم ناراحت نباشید که این فرزند شما وقتی بزرگ می شد چه کاره می توانست بشود >> قضاوت با شماست......... پس ای وبلاگ نویسان حق با شما بود.......شاید مستاصل شده بودید که با چه ادبیاتی بنویسید .و از چی بنویسید و از... کدامیک .تبریک یا تسلیت . و تسلیت برای......

به نام خدا از انجاییکه اگر خبری و یا مناسبتی در جامعه اتفاق بیفتد وبلاگ نویسان همانند سایت های خبری در بوق و کرنای خود می دمند مناسبت فرخنده و مبارک روز جهانی معلولین که جهان را در روز فراغتش نخواهدش بود و همه در بزرگداشت و عزیز نگهداشتنش در تکاپو اند و تبریک پشت تبریک صدا وسیما گذرا گذشت و روز نلمه ها در صفحات خود گوشه چشمی داشته اند ولی وبلاگ نویسان مدارس استثنایی بیشترشان درخواب زودرس زمستانی فرو رفته ویا یخ زره و فسرده اند . این وبلاگ ها همیشه اماده اند تا تقی به توقی بخورد و فلان رییس با با اسباب حشم به مدرسه شان عازم شوند انها در صفحات خود به به و چه چه سردهند تا فلان رییس<<خوش خوشانش بی >> این روز مبارک دریغ از یک نوشته ی تبریک از وبلاگ نویسان . ادامه

شيدا

واقعا خوب نوشتی مخصوصا این خیلی خوشم امده. از قدیم گفتند می توان ندید و نشنید ولی نفهمیدن نمیشه. سعی می کنی سکوت کنی ولی چیزی را که فهمیدی قلقلکت می ده و .....

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

ريز بين

تو که هميشه از حقوق دانش آموزان استثنايی (محروم و مظلوم و معصوم) صحبت می کردی چرا گوشه ای آرام نشسته ای و نظاره می کنی پايمال شدن حق دانش آموزان و حوزه آموزش و پرورش استثنايی. خوب می دانم که کم مقصر نيستی در انتصاب آقای ... می دانم و شاهد بودم که برای رفتن عجله داشتی. در بين همه ضعف ها و قوتهايت فکر می کنم هيچوقت صداقتت به فراموشی نرود.