وزارت آموزش و پرورش باز هم در تسخیر سرپرست

  انتخاب سر کار خانم سوسن کشاورز به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت آموزش و پرورش و ۴٩ رای موافق از طرف نمایندگان نشان از اهمیت وزارت آموزش و پرورش در برنامه های رییس دولت دهم ندارد؟ 

انتخاب فردی با سابقه یک ساله اجرایی در کشور آیا برای صدارت وزارت آموزش و پرورش کفایت می کرد؟

دستگاهی با داشت بیش از یک میلیون و دویست هزار پرسنل که بخش اعظمی از نمایندگان مجلس و مدیران بخشهای دیگر کشور (بویژه وزارت کشور) را تامین می کند آیا فرد با تجربه برای صدارت خود ندارد ؟

صندلی وزارت این وزارت خانه عظیم در اکثر دوره ها زمانی در تسخیر سرپرستان بوده ، ولی این بار در شروع کابینه کار آمد دولت دهم در آغاز سال تحصیلی در اختیار سرپرست قرار میگیرد.

واقعا" اگر دستگاه آموزش و پرورش برای رییس دولت دهم مهم بوده ، چگونه در انتخاب وزیر این همه کم توجهی شده است؟ رییس جمهور منتخب مردم آیا نمی توانست در انتخاب وزیر از مشاوران خوبی استفاده کند و رایزنی های لازم را با نمایندگان قبل از پیشنهاد داشته باشد؟ تا این وضع اسف بار (49 رای ) اتفاق نیافتد.

هر چند فکر می کنم این 49 رای به خانم کشاورز نبوده بلکه رای به انتخاب رییس جمهور بوده است چون برخی ها به میزان ارادت و شناختی که از رییس جمهور داشتند شاید حاضر به دادن رای مخالف نبودند. (حدس خودمه) 

وقتی همه بدنه وزارت آموزش و پرورش و حتی بدنه سازمان آموزش و پرورش استثنایی وبسیاری از نمایندگان مردم در مجلس به محض پیشنهاد وزرا  با اطمینان می گفتند که خوب این که رای نمی آورد. چگونه مشاوران نخبه و اندیشمند دولت دهم به این نتیجه نرسیدند ؟

شاید مهم نبود! حالا این یک وزراتخانه را بگذاریم بعدا"! سر فرصت برایش وزیر پیدا می کنیم !

البته خدمتتان عرض کنم خانم کشاورز این سابقه یک ساله اجرایی را هم مرهون از خود گذشتگی و توان بالای مدیریت دکتر علی احمدی (وزیر دولت نهم) در واردات نیرو به این دستگاه از پیام نور بوده است .

یادم هست برای جذب خدمتگذار در آموزش و پرورش چه گزینش های می شد، چون می گفتند خدمتگذار و همه عوامل یک مدرسه باید الگو باشند چون کودکان از آنها الگو می گیرند، ولی امروز در کلاسهای درس کودکان معصوم ابتدایی نیرو های خرید خدمات آموزشی بدون گذراندن دوره و بدون داشتن مدرک تحصیلی مرتبط مشغول فعالیت هستند.

در چنین وزارتخانه ای می توان وزیر از دستگاه دیگری  (مثل وزیر قبلی) وارد کرد و یا اصلا" باشه بعدها سر فرصت برایش وزیر تولید می کنیم.

دستگاهی که این همه مدیر صادر می کنه انصاف نیست که همیشه صادر کننده باشه در دولت نهم وارد کردیم در این دولت هم... !!!! 

فکر میکنم بررسی عملکرد یکساله سر کار خانم سوسن کشاورز  در همین مسئولیت اجرایی یکساله (رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی) خود کفایت مینمود تا رییس دولت  مثل دیگران به این نتیجه برسند که ایشان برای این مسئولیت مناسب نیستند.

وای من چرا ؟

رییس مان می خواست وزیر بشه !

چی می شد!

نانمان تو روغن بود !

هر چند اعتقاد داشت که سرویس دانش آموزان استثنایی به ما چه مربوطه ،

شاید اگر وزیر می شد  توجیه و دلیل خوبی برای حق استثنایی قطع شده معلمان استثنایی در لایحه خدمات کشوری داشت و میگفت کارشان با بقیه معلمان فرقی ندارد چون این یکسالی که من  از کلاسهای آنها بازدید داشتم ، فرقی با کلاس های دیگر ندارد. همان تخته ، همان گچ، همان صندلی ، و ....!!!!!

ماه رمضان ،

 اینجور فکرهای ناجور ،

 آخه یکی بگه تو ....

 

/ 4 نظر / 23 بازدید
ج

[دست]آدم لذت میبره از خوندن این مطالب و این دیدگاه روشن

نگین حسینی

سلام. از دیدن کامنت شما خیلی خوشحال شدم. امیدوارم خوب باشید. ضمنا لینک دادم. راستی ممنون میشم اگه آدرس منو در فهرست لینک هاتون عوض کنید؛ دیگه com. نیست بلکه net. شده. بازهم ممنون

عبدالعظیم سام دلیری

سلام و خسته نباشید به شما از درج مطالب شمات در خصوص دانش آموزان استثنایی ممنونم . ای کاش همه مثل شما دلسوز و مدیر بودند .

عبدالعظیم سام دلیری

سلام حاج آقا میر شفیعی بنده عبدالعظیم سام دلیری از چالوس و از ارادتمندان شما هستم ورود من به حوزه استثنایی همراه با دیداری که با شما داشتم از خاطرات خوبی هست که هنوز پس از سالها در خطرم مانده است . شما هم که یک دفعه از مدرسه ما بازدید نکردی و من هم سعادت را نداشتم که در دلیر میزبان شما باشم . اگر مرا لینک کنی ممنون می شوم قلب من در کوهساران www.asamdeliri-5339.blogfa.com